Ադրբեջանի կեղծ պնդումներն իրենց վրա հարձակման մասին, ապացուցում են, որ խաղաղության պայմանագիրը լավ բանակցված փաստաթուղթ է մեզ համար. Արսեն Թորոսյան
23:20, 16 մարտ 2025
ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանը գրում է.
«Ադրբեջանի՝ ՀՀ ԶՈՒ կողմից իրենց դիրքերի վրա հարձակումների մասին շարունակական կեղծ պնդումները ևս մեկ անգամ ապացուցում են, որ երկկողմանի համաձայնեցված խաղաղության պայմանագիրը լավ բանակցված փաստաթուղթ է մեր համար:
Այժմ, Ադրբեջանը տեղեկատվական սադրանքների է գնում՝ հետաձգելու համար այս պայմանագրի ստորագրումը, որը հավանության է արժանացել միջազգային հանրության, այդ թվում՝ խոշոր տերությունների կողմից, քանի որ չէր պլանավորել իրադարձություների զարգացման այսպիսի սցենար։
Համաձայնեցված խաղաղության պայմանագիրը արտացոլում է մեր պետական շահերը, հիմնված է միջազգային իրավունքի վրա և պետք է ստորագրվի»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ՊՆ-ն այսօր երեք անգամ հերքել է ադրբեջանական կողմի տարածած կեղծ լուրերը, թե հայկական կողմը կրակ է բացել իրենց դիրքերի վրա: